Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fascinácia hnedou? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Kladiete otázky, pán bloger.
Aké sú správne odpovede
Aby som použil slová, ktoré vy sám uvádzate pod svojou fotografiou: Raz na to možno prídete. Sám nájdete správne odpovede. Chce to čas a možno aj trochu štúdia.
 

 

Učím sa celý život. Myslím že tie najpodstatnejšie odpovede som už dávno našiel. Pozrel som si Vaše príspevky pod inými článkami. Ak si myslíte, že nejakým učením prídem na to, že mám velebiť Tisa, asi by som čítal nesprávne učebnice. Choďte sa radšej spýtať tých ľudí, ktorí majú vytesané mená na židovskom cintoríne v Žiline, aký svätec to ten Tiso bol. Som zvedavý, čo Vám odpovedia.
 

Najpodstatnejšie odpovede ste už našli,

no napriek tomu je Váš článok plný znepokojivých otázok.
Keď už sme pri židovských cintorínoch, velebenie Tisa na Slovensku nedosahuje ani zlomok velebenia vodcov Ben Guriona, Menachema Begina alebo Bibiho Netanjahua izraelskými Židmi, ktorí vraždili alebo vyháňali Palestíncov a zrovnávali jednu ich osadu za druhou. Nespomínam si, že by sa nejaký slovenský žid pokúsil o kritiku svojich izraelských súkmeňovcov a o porovnanie s Tisom. Dvojitý meter. Ale chápem, vyvolený národ je predsa mimo akúkoľvek kritiku. Môže vzdychať, sťažovať sa, ostatní sú povinní vzdychať s ním a ľutovať ho, ale nech si nikto nedovolí porovnávať Tisa s jeho veľkými vodcami.
 

Zdravím, nácek.

Tiso dal naložiť do dobytčiakov cca 60.000 židov s plným vedomím, že ich nacistická prefabrikovaná mašinéria v lágroch zavraždí. Vzápätí týmto ľuďom ukradol ich majetok.

Poprosím, nácek, o info, koľko Slovákov vyviezli do vyhladzovacích táborov židia.
 

Prepáč,

ale s arogantnými hlupákmi sa nezvyknem bavíť.
 

Nácek,

to vôbec nie je podstatné, že ma nazvete arogantným hlupákom. Vôbec tým totižto nezmeníte to, čo som napísal.
 

 

Myslíš veriacich Slovákov väznených alebo aj popravených v päťdesiatych rokoch komunistami?
Komunisti boli z neznámych dôvodov označovaní ako židoboľševici, ale to ich len náckovia a klérofašisti takto nespravodlivo označovali.
V skutočnosti židia trpeli za komunistov rovnako ako kresťania, dokonca boli aj nespravodlivo popravení ako napr. Slánský alebo Lobl.
 

 

Vy neviete čítať? Píšem o židoch, ktorých dal zločinec Tiso zavraždiť, aby sa zapáčil mega vrahovi Hitlerovi.
 

Hlasas nieco,

o com nemas ani potuchy. Zrejme nevies, ze Izrael uz takmer tristvte storocia nepretrzite bojuje doslova o prezitie. Jeho susedia sa neustale vyjadruju, ze ich cielom je jeho znicenie, t.j. vymazanie z povrchu zeme. Pred znamou tzv. sestdnovou vojnou po rozsiahlej mobilizacii vsetkych okolitych arabskych statov ich predstavitelia hrdinsky vyhlasovali, ze Tel Aviv vydlazdia zidovskymi hlavami. A najdi si v analoch, ako to dopadlo. Kapisto?
 

Dohodnime sa,

že budeme používať spoločný meter, dobre?
Slovensko takisto bojovalo o prežitie. Bola vojna a Slovensko čelilo dileme, či sa postaví proti Hitlerovi a bude rozobraté na kusy zo strany Maďarska a Poľska, a možno aj úplne obsadené Nemcami ako český protektorát. Bol to prvý Slovenský štát, stelesnená túžba Slovákov po vlastnom štáte. Kto by to mohol lepšie pochopiť ako Židia a ich nový štát Izrael? A rovnako ako Izrael, aj Slovensko si chcelo nový štát udržať za každú cenu. Ale boli veľmi ťažké časy a stalo sa, že sme sa ako štát dopustili obludných zločinov, ktoré sú jeho čiernou škvrnou a nikto ich už nezmaže. No rovnako tak sa obludných zločinov dopustil aj Izrael na pôvodnom palestínskom obyvateľstve, ktoré sú jeho čiernou škvrnou a tiež ich nikto nezmaže.
Takže teraz sa musíme dohodnúť na spoločnom pohľade - buď budeme obaja ospravedlňovať ambície nového štátu a zabudneme na zločiny - ty na Tisove, ja na Beginove - ako zdôrazňuješ ty, alebo obaja priznáme obe strany mince, teda právo na vlastný štát aj zločiny, ktorých sa oba štáty dopustil, ako zase zdôrazňujem ja. Výber je na tebe.
Čo ale neakceptujem, je dvojitý meter, moralizovanie a ukazovanie prstom na iného ešte skôr ako si pozametá pred vlastným prahom. To by bola iba prázdna pokrytecká póza. Kapišto?
 

 

Porovnávate neporovnateľné. Židia bojovali za Izrael a Tiso s Hlinkovou gardou za Hitlera.

Medzi "za každú cenu" z princípu nemôže patriť kolaborácia s nacistickým Nemeckom, protižidovské antisemitské zákony a vyvezenie 60.000 vlastných občanov na istú smrť.
 

Prepáč, ale na

takéto propagandistické výplody naozaj nemám čas.
Je tu nejaký žid, ktorý vie o čom hovorím a s ktorým sa dá rozprávať na úrovni?
 

Ale, nácek, no tak.

Máte čas, veď stále diskutujete. Btw., je tu nejaký antisemita, s ktorým sa dá rozprávať na úrovni?
 

Ja by som rád

diskutoval, ale nemám s kým. Snažím sa starostlivo vykresliť podstatu problému, argumentovať a neuchyľovať sa k lacnému ohováraniu. Miesto toho dostávam spŕšku lacných dogiem, množstvo nálepiek, nadutého povýšenectva, bez stopy kritického myslenia a štipky sebareflexie. Veľké sebavedomie, no mentálna úroveň 10-ročného dieťaťa. Mám pocit, akoby som sa rozprával s biorobotmi s jediným programom vypáleným do hlavy na diaľkové ovládanie. Bieda.
No nestrácam nádej.
 

Nácek,

na moju mentálnu úroveň sa láskavo vykašlite. Odpovedzte mi, prečo bol Tiso pápežskejší ako pápež, a teda iniciatívne vydal protižidovské rasistické zákony a prečo odviezol do nacistických koncentrákov svojich občanov.

Lebo "túžba Slovákov po vlastnom štáte"? No, ďakujem pekne za taký štát, ktorý hodí nacistickým zverom 60.000 ľudských životov.
 
Hodnoť

Dôvody

Poddľa môjho názoru:
1. LSNS ako jediná strana pracuje s mládežou. Vypočuje si ich a (minimálne) sa tvári, že im rozumie. Ponúkne riešenie - aj keď často nezmyselné a smiešne.
2. Prácou s mládežou LSNS buduje vo svojich mladých /budúcich pocit spolupatričnosti. Mladý volič LSNS potom volí srdcom a nie rozumom, aj keď je možno schopný postrehnúť rozpory medzi emóciami a ráciom.
Ergo, cesta von z tohoto vedie cez komunikáciu s mladými ľuďmi, akceptovanie ich predstáv o spoločnosti a umožniť im spolupodieľať sa.
 

 

Áno, podľa mňa dobre vystihnuté - venujú sa mladým, niečo pre nich vymyslia, oni tam majú kamarátov, a keď si kamaráti myslia, aký bol Tiso fasa a aký máme byť hrdý na Slovenský štát, tak si to myslia aj oni. Jednoduché riešenia sú vždy najpríťažlivejšie - nájdeme vonkajších nepriateľov (EÚ, NATO, moslimovia), a povieme, že len my vás pred nimi vieme zachrániť.
 

A naša chyba je, že nekomunikujeme...

Že väčšina z nás nekomunikuje deťmi iné veci ako prospech v škole a ďalšie prevádzkové veci. A potom sa čudujeme, kde sa na ne nalepil fašizmus. A aby som bol objektívny, tak aj ľavicový liberalizmus, pretože viem aj o takých prípadoch. Treba mladých viesť ku kritickému mysleniu. Aspoň doma, keď to škola nerobí. Treba ich viesť ku skúmaniu "právd", diskutovať a polemizovať s nimi. Samozrejme, treba rešpektovať ich názor, aj keď ho nepovažujeme za správny.
 

stefan

Je to fasisticka strana s jej predstavitelia mali byt uz davno v Leopoldove.
 

Ano,

pracuje s mladezou. Nieco na sposob hitlerjungen.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 764
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 358
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 311
 4. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 258
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 251
 6. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 216
 7. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 209
 8. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 208
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 207
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 201

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?