Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Minúta ticha (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Autor článku, pri všetkej úcte k

obsahu Vášho článku na Blogu chcem napísať toto: Kotleba má svoju agendu, tou sa zaoberá a tú deklaruje.

Je preto (z jeho hľadiska) prirodzené, že presadzuje to, čo presadzuje.

Vy máte svoje reakcie, ktoré zodpovedajú Vašej predstave o realite.

Želám fajn deň
 

čo to je za agenda?

čo to je za agenda? zaoberať sa neustále Tisom a tými hnusnými činmi, ktoré prebehli od roku 1933-1945. Je zbabelé nevšímať si "jeho agendu" a mlčať!
 

frenkis, nehovorím, že agendu pána K.

si netreba všímať.

Netreba sa však až teraz čudovať, že ju má, keď ju verejne deklaruje celé roky.

Čuduje sa len ten, kto sa neorientuje v mentálnom prostredí krajiny.
 

OK

samozrejme si treba všímať z historie objavované beštiality dlhodobo skrývané od roku 1945-1989 a vyzerá že novodobá historia nebude o nič ružovejšia, únosy, vraždy, výpalníctvo, politický fašizmus naberá na obrátkach aj v medzinárodnom meradle z východu...
 

Vy ste vtedy zil ?

Mám jednu spoluziacku zo strednej, dlhorocne aktívnu v SNS. Je výnimocne inteligentná a vzdelaná. Práve ona mi tvrdí, ze prezident Tiso bol obvinený zo zidovskej genocídy neprávom, ba naopak, zachranoval tolko Zidov, kolko mohol. Predstavuje ho ako cistú osobnost národných dejín, ktorá sa silne podielala na vzniku prvej slovenskej státnosti. Ja som vtedy nezil, tak neviem. Viem len tolko, ze jedna alebo druhá strana nesprávne interpretuje dejiny.
K výrociu Viedenskej arbitráze plánuje spoluziacka vydat koncom roka sériu náucných clánkov o danej dobe, ohladom tejto tematiky publikovala uz v minulosti.
Preto hovorím, najprv si overit historické fakty a nepodlahnút propagande. Potom kricat z plného hrdla a nadávat do fasistov.
A propo, u mna je väcsí fasista prezident Ukrajiny a celá tamojsia cháska ako LSNS. Rozdiel je v tom, s kým sa na základe odporucenia americkej ambasády bratá nás prezident a s kým nie.
 

 

Rozumiem. Tiso bol vlastne spasiteľ. A Kotleba nás spasí tiež. Netreba, aby človek vtedy žil. Stačí si prečítať napríklad toto:

http://www.upn.gov.sk/data/pdf...
 

OK

Vidím tam podpis Tuku a iných vtedajsích vládnych predstavitelov, ale co s tým má Tiso ? Más aj dokazy proti Tisovi ?
Ohladom Kotlebu len tolko, ze jeho preferencie sú produktom rozkrádania za Ficovej vlády, na ktoré napriek poukazovanie nie je palica.
Ja osobne som volic SaS a tvrdím, ze súcasné politické dianie na Slovensku má svoje logické následky pre velmi známe dovody
 

Odporúcam

Stací si precítat hoc toto a clovek získa na zatracovaného Tisa iný náhlad: https://*****/historia/1199-svedecka-vypoved-vincenta-tomaseka-dr-joze f-tiso-zachranil-mne-a-dalsim-deviatim-zivot
 

Nechce sa mi zaoberať sa sprostosťami.

10 zachránených katolíkov na jednej strane a tisíce vyvezených židov na druhej. Ak človek nehľadá na fašistických serveroch, nájde všetko, čo potrebuje. Napr. tento obrázok:

http://www.cas.sk/clanok/37585...
 

To zrovna nič nedokazuje

Pýtal som sa hore uvedenej vzdelanej spolužiačky. Vraj Tiso bol na mieste oboznámený, že má vyznamenávať a keby tak nebol učinil podľa priania hitlerovcov, boli by vypálili celú dedinu. Volil vraj menšie zlo.
Existuje kopa publikácií, kde sa píše o Tisovi z iného uhla, ako jednoducho veriť procesu jeho odsúdenia. Napr. "Zamlčaná pravda o Slovensku", "Takto vznikol slovenský štát" a podobné.
Ja viem, že dnes po 70 rokoch sa ťažko prehĺta, že to mohlo byť aj inak a vykonštruované, v pohnutých dobách bolo treba robiť kompromisy. Som však za prezumpciu neviny a kým môžem veriť, že katolícky kňaz Tiso konal v jadre v prospech ľudí (aj Židov), nebudem ho hádzať do jedného vreca s tými vládynmi predstaviteľmi, čo spísali tie protižidovské opatrenia.
Je možnosťou ducha pochybovať, tak pochybujem, že ke´d existuje toľko svedeckých výpovedí aj z tej doby, že by na tom nebolo kus pravdy. Nikto nie je tak zadubený, aby 70 rokov obhajoval vraha. Skôr jeho proces bol vykonštruovaný.
Tá moja spolužiačka vo mne vyvoláva dosť veľkú dôveru, lebo ju poznám od 15 rokov a viem, že má veľa naštudované, svoj názor si neurobila zo dňa na deň.
Tu v tejto diskusiii sa snažím zasiať aspoň zrnko pochybnosti, hlavne kvôli článku, kde je Tiso priamo dehonestovaný a opätovne jednostranne súdený..
 

 

Všetci tí zástancovia a obhajcovia Tisa mi pripomínajú rodičov, ktorých si zavolali do školy kvôli zlému správaniu ich syna. Učitelia sú pre nich debili, sedia na ich krásnom, dobrom synáčikovi. Nikdy si nepriznajú, že majú doma *****
 

Ako môže byť Vodca národa

Ako môže byť Vodca národa obvinený neprávom?! Vrcholný predstaviteľ sa väčšinou konca vojny nedožil, aby nemusel čeliť tomu, čo čelil Tiso. Hrúza je taká, aký je kladený veľký politický rozdiel medzi ľuďmi a aký v skutočnosti je. Stačilo antidatovať krstný list a nemusel ste do plynu. O čom to v skutočnosti je, ked medzi životom a smrťou je list papiera?
 
Hodnoť

 

Dnes (?) možno nazrieme do mentálneho sveta poslancov súčasnej NR SR.

Pevne dúfam, že okrem skupiny poslancov ĽS NS sa na Kotlebovu výzvu postaví snáď iba zopár extrémistov zo SNS (ak vôbec niekto okrem oficiálnych neoľudákov individuálne zareaguje),
a pevne dúfam,
že na výzvu k ucteniu si pamiatky obetí slovenských deportácií zareaguje zvyšok osadenstva NR SR,

a to prosím Beblavý - neBeblavý.
---
 
Hodnoť

 

Pravdivý článok - ďakujem.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficová kurtizána a Čižnár-Gašparovičoví protežanti 6 648
 2. Elena Antalová: Pán Mečiar, ďakujeme! 1 505
 3. Stanislav Martinčko: D. Saková včera na Jojke, ako práva blondínka!!! 1 439
 4. Ida Tittelová: Florencia - fascinujúca a vianočná 1 345
 5. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 1 080
 6. Martin Borguľa: Cestovný ruch na Slovensku krváca. Dokedy to vydrží? 995
 7. Maroš Chmúrny: Boj o Demänovskú dolinu a slobodu 760
 8. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 707
 9. Anežka Richtariková: „Nie ste učitelia, ale zbabelé hyeny,“ 640
 10. Jozef Sitko: Ficov zúfalý pokus o záchranu zlyhal i po deštrukcii 591

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Nepokoj duše
 2. Štefan Vidlár: Pán predseda vlády!
 3. Erik Koncz: Hont a jeho dejiny. Je potrebné sa venovať aj dejinám tohto regiónu?
 4. Vladimír Bohm: Na čo ukazujú útoky vo Viedni?
 5. Zuzana Križanová: Maličkosti, ktoré stoja za to
 6. Rastislav Hrušovský: Boh Ty a budúcnosť. alias : moje poznanie Boha
 7. Jaroslav Polaček: ZIMNÁ ÚDRŽBA. DALŠÍ DÔKAZ, ŽE MESTO ZAČÍNA FUNGOVAŤ LEPŠIE A SMART
 8. Michal Cimmermann: Núdzový stav nemožno naťahovať ...
 9. Michal Madaras: Igor Matovič - histrión par excellence
 10. Kristína Jakubičková: Keď sa láska podarí


Už ste čítali?